Horní menu

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Městys > Odpady

Odpady

Dotazy a připomínky adresujte na technika Městyse Doudleby nad Orlicí: E-mail: technik@doudleby.cz                      tel.: 494 383 137 

 

 

 

 

 Ecobat

     Městys uzavřel dohodu o spolupráci při zajištění zpětného odběru baterií se společností Ecobat s.r.o. V budově úřadu městyse (hned u hlavního vchodu) je nainstalována nádoba.
     Do této zelené plastové bedýnky můžete odkládat veškeré „suché“ baterie nebo akumulátory jako jsou knoflíkové články, mikrotužkové a tužkové baterie, malé i velké monočlánky, ploché baterie i 9V hranaté baterie. Dále pak akumulátory do mobilních telefonů, notebooků nebo ručního nářadí.
     Zakázáno je vhazovat tzv. „mokré“ akumulátory, jako je například autobaterie, nebo akumulátory o větší hmotnosti.
     Děkujeme, že se podílíte na ochraně našeho životního prostředí.

www.ecobat.cz

 

E-BOX

     Se společností ASEKOL s.r.o., jakožto kolektivním systémem zpětného odběru elektrozařízení, máme uzavřenou smlouvu o bezplatném předávání elektrospotřebičů. Veškeré nefunkční elektrospotřebiče můžete odkládat ve sběrném dvoře. Pokud se chcete zbavit drobnějších spotřebičů, máte možnost je vhodit do takzvaného „E-BOXU“.

     Je umístěn v budově úřadu městyse, hned za vchodovými dveřmi, společně s nádobou pro baterie a monočlánky.

     Do tohoto boxu můžete vhodit drobné elektrospotřebiče jako jsou například vysloužilé kalkulačky, mobilní telefony, drobné počítačové vybavení a podobně.

     Do boxu naopak nepatří zářivky a výbojky, baterie a akumulátory – ty odevzdejte na sběrném místě.

www.asekol.cz